Priorytety korporacyjne w zrównoważonym rozwoju: Wpływ na świadomość konsumentów i przyszłość biznesu

ADS

Priorytety korporacji w zakresie zrównoważonego rozwoju

Według badań przeprowadzonych przez IBM i Narodową Federację Handlową, połowa klientów w USA jest gotowa zapłacić więcej za produkty przyjazne dla środowiska. Ponadto, 62% konsumentów jest otwartych na zmianę zwyczajów zakupowych w celu zmniejszenia swojego wpływu na planetę.

W ciągu ostatnich pięciu lat 85% konsumentów na całym świecie dokonało zmian w swoich wzorcach zakupowych, starając się zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów firmy zwracają znacznie większą uwagę na swoje procedury ESG.

Niemal osiemdziesiąt procent sklepów, które zainwestowały w inicjatywy związane z zrównoważonym rozwojem, twierdzi, że lojalność ich klientów wzrosła w rezultacie przeprowadzonej w 2022 roku ankiety.

Jednak badanie McKinsey wskazuje, że wyniki finansowe dla przedsiębiorstw mogą nie być jeszcze zbyt zachęcające.

Tylko 22% osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że ich inicjatywy związane z zrównoważonym rozwojem przyniosły jakikolwiek korzyści w ciągu ostatnich pięciu lat.

Mimo to badanie ujawniło, że firmy są pełne nadziei na przyszłość.

Czterdzieści procent ankietowanych uważa, że ich wysiłki będą miały umiarkowany lub duży wpływ w ciągu kolejnych pięciu lat.

Według badania McKinsey, kolejne inicjatywy związane z zrównoważonym rozwojem mają największy potencjał wpływu na sektory energii elektrycznej i transportu.

Gospodarka o obiegu zamkniętym to kolejne pojęcie, które jest popularne w kręgach zawodowych w odniesieniu do projektów związanych z ESG.

Od 2020 roku ruch wyszukiwania terminu “gospodarka o obiegu zamkniętym” wzrósł o 111%.

Obecny globalny system to tzw. “gospodarka liniowa”, w której firmy wydobywają zasoby z ziemi, a konsumenci następnie pozbywają się ich jako śmieci.

Z drugiej strony, celem gospodarki o obiegu zamkniętym jest przedłużenie użytecznego życia zasobów i gotowych produktów.

Według Forum Ekonomicznego Światowego przemysłu firmy mogłyby oszczędzić rocznie 1 bilion dolarów, gdyby inwestowały w recykling i ponowne wykorzystanie materiałów.

Brytyjska firma odzieżowa Teemill to jedno z przedsiębiorstw, które przyjęły zasady gospodarki o obiegu zamkniętym.

Taktyka biznesowa firmy jest wyraźnie skoncentrowana na zrównoważonym rozwoju, a firma oferuje usługi druku na żądanie dla firm na koszulkach.

Teemill pozwala każdemu przedsiębiorcy stworzyć projekt koszulki i sklep internetowy.

Teemill zajmuje się drukowaniem i wysyłką koszulek zamówionych przez klientów.

Klienci mogą łatwo zwrócić swoje koszulki do Teemill dzięki kodowi QR na metce. Firma przędzie wtedy nową przędzę z organicznego materiału, który został odzyskany z ubrania.

Trending Topics

Latest News